Tez Danışmanlığı, Tez Yazdırma ve Tez Hazırlama Hizmetleri

Tez Yazım Kuralları

tez yazım kuralları

Tez yazmak oldukça ciddi bir süreci kapsar. Büyük bir dikkat, uzun bir süre ve oldukça fazla emek gerektirir. Tez yazım kuralları hakkında bilgi sahibi olmamak ise tüm bu sürecin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bundan dolayı tez yazım kuralları hakkında bilgili olmanız, çalışmalarınızı buna göre yapmanız gereklidir. Sizler için hazırladığımız bu içerikte tez yazım kuralları hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

Tez hazırlama sürecinin en önemli amacı, öğrencilerin belli bir konuda uzmanlaşmasını sağlamaktır. Bu uzmanlaşmanın gerçekleşebilmesi için de araştırma yapılan konuda derinlemesine bilgi edinmek gerekir. Bu bilginin edinilmesi için de konunun çok iyi araştırılması şarttır. Zaten tez yazma araştırma becerilerinin geliştirildiği bir süreçtir. Bu sürecin sonunda öğrenciye öğretilmek istenen edindiği bilgiyi sistemli bir şekilde sunabilmesidir.

Tez yazım kuralları öğrencilerin edindikleri bilgileri bir standarda bağlı kalarak yazmasına yardımcı olur. Çalışmaların bu standartlara göre düzenlenmesi başta zor gelebilir. Aslında bu standartlar, bilginin sistemli sunulmasına rehberlik eder ve daha pek çok fayda sağlar:

 • Aylarca üzerinde çalışılan bilginin kolay anlaşılmasına yardımcı olur.
 • Yapılan diğer araştırmaların birbiriyle olan kıyasını kolaylaştırır.
 • Akademik olarak aynı dilin kullanılması, diğer araştırmacıların bilgiye erişimini rahatlatır.
 • Akademik bütünlük korunur.
 • İntihal riski azaltılmış olur.
 • Bilgi daha güvenilir şekilde sunulur.
 • Kaynakçanın verilmesi, bilgiye olan güveni artırır.
 • Öğrenciler kendi alanlarında yapılan araştırmaları takip eder. Daha kolay anlar.

Tez yazım kılavuzu içinde sizler için gereken bütün kurallar yer almaktadır. Öncelikle üniversitenizin sizlere sunduğu kılavuzu dikkate almanız gerekmektedir. Aksi durumda tezinizde ister istemez hatalar ve eksikler olacaktır. Buna ek olarak bizim içeriğimize göz atmanız hatasız tez yazmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca dilerseniz sizlere sunduğumuz hizmetlerimizden yararlanarak uygun fiyatlara kusursuz bir tez oluşturabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Tez danışmanlığı merkezi olarak yıllardır binlerce öğrenciye rehberlik ediyoruz. Profesyonel kadromuz, uzman kişilerden oluşur. Bir konu hakkında detaylı araştırmak ve sunum yapmak kolay değildir. Özellikle bu akademik alanda ise bilginin teyidinin yapılması ve intihal oranının ayarlanması gibi zorlu ve karmaşık bir çalışma sizi bekler.

Tez yazım merkezi olarak içinde bulunduğunuz bu stresli süreçte yanınızda yer alıyor ve destek oluyoruz. Etik değerlere dikkat ederek özgün çalışmalar yapmanıza ve süreci ideal şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz. Sitemizi inceleyip aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Tez Nasıl Yazılır: Temel Adımlar Ve İpuçları

Tez hazırlama sürecindeki belirsizlikler, öğrenciler üzerinde baskı oluşturur. Çünkü bilgi toplamak, araştırma yapmak, o bilgileri analiz etmek ve sonrasında yazıya dökmek çoğu zaman öğrencilere karmaşık gelir. İlk kez yapacakları bu akademik çalışma disiplinli olmayı, karmaşık konularda yorum yapmayı gerektirir. Çalışmaya başlamadan önce tez nasıl yazılır diye düşünen öğrenciler, zihinlerinde pek çok farklı soru ile dolanır:

 • Çalışma yapılacak konu nasıl seçilir?
 • Konu nasıl sınırlandırılır?
 • Araştırmaya nereden başlanır?
 • Hangi kaynaklar taranır?
 • Neye göre analiz yapılır?
 • Akademik yazı nasıl yazılır?
 • Kaynaklar nasıl tespit edilir?

Lisans tezi başta olmak üzere bu sorularla zihni meşgul olan öğrenciler, zaman geçtikçe endişeyi artırır. Kaygı arttıkça çalışmaya olan motivasyon da azalır. Kurumumuz tam da bu noktada öğrencilere destek olarak yardımcı olur. Bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanması için deneyimli kadromuz 7/24 desteğe hazırdır.

Yüksek lisans tez yazdırma süreci de bazı farklar barındırsa da hemen hemen aynı adımları kapsar. O sebeple hangi tür akademik çalışma içinde olursanız olun, temelde yapılacaklar ve izlenecek yol aynıdır. O yüzden öncelikli olarak nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmek ve bu öngörüyle çalışmaya başlamak sizi kaygıdan uzaklaştıracaktır.

Kurallardan bahsetmeden önce sizlere birkaç ipucu vermemizin daha doğru olacağını düşünmekteyiz. Böylelikle hemen sıkılmaz ve tez hazırlamanın gereklilikleri hakkında çok daha fazla bilgiye erişmiş olursunuz. Aşağıdaki alana göz atarak bahsi geçen ipuçlarını görüntüleyebilirsiniz:

 1. Öncelikle ilgi çekici, sağlam ve bol kaynak bulunan bir konu tercih etmelisiniz. Kaynağın sınırlı olması işleri çok daha fazla zorlaştıracaktır. Zaten zor olan tez yazım süreci sizler için adeta bir işkenceye dönüşecektir.
 2. Ardından hipotez kurmalısınız. Adı üstünde tez hazırladığınız için ortada bir hipotez olması gerekmektedir. Hipotez, doğruluğu veya kesinliği kanıtlanmamış olan düşüncelerin bütününe verilen isimdir.
 3. Bir sonraki adımda kendinize bir araştırma yöntemi belirlemelisiniz. Tez yazmaya başlamadan önce hangi yöntemi kullanacağınızı kesin olarak belirlemeniz ilerleyen zamanda yaşayacağınız birçok zorluğu engelleyecektir.
 4. Daha sonra planlamanızı detaylı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Planlaması olmayan bir tez başarısız olmaya mahkûmdur.
 5. Planınızı hazırladıktan sonra belirlediğiniz konuyla ilgili daha önce yapılan çalışmalara göz atmaya başlayabilirsiniz. Evet, buna literatür taraması deniyor.
 6. Literatür taraması yaparken bir yandan kaynakçanızı oluşturmalısınız. Bu kaynakça sizlerin geçici kaynakçanız olacak. Daha sonra detaylı kaynakça oluştururken hangi kaynağı kullanıp hangisini kullanmadığınıza göre çıkarmalar yapabilirsiniz.
 7. Bir sonraki adımda konunuzla ilgili verileri toplamalı ve bu verileri uygun yöntemlerle analiz etmelisiniz.
 8. Analizlerinizin sonucunda bazı bulgulara ulaşacaksınız. Bu bulgulardan yola çıkarak tartışmanızı da oluşturabilirsiniz.
 9. Tartışmadan yola çıkarak bir sonuca ulaşmalı ve daha sonra bu sonuç için bazı öneriler oluşturmalısınız.
 10. Son adımda da tez kontrol hizmeti satın alarak tezinizin kılavuza uygun duruma getirilmesini en uygun ve kaliteli şekilde sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız :   Tez İçin Kaynakça Hazırlama: Bilimsel Referanslar Nasıl Düzenlenir?

Yukarıdaki adımlara dikkatli bir şekilde baktığınızda tez yazım kuralları bir bütün olduğunu görebilirsiniz. Yukarıdaki adımlara uygun olarak hazırlanan tezlerin başarısız olma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat garanti olması için tez yazım kuralları hakkında bilgi sahibi olan ve bu alanda uzmanlaşmış akademisyenlerimizden yardım alabilirsiniz. Detaylar için iletişime geçin.

Tez Yazım Süreci: Planlama, Araştırma Ve İçerik Oluşturma

Aslına bakılırsa tez yazım kuralları yukarıdaki üç ana unsurun içinde saklıdır. Üniversitenizin sizlere ulaştırdığı tez yazım kılavuzu içinde bulunan kurallara riayet ederek yukarıdaki aşamaları izlediğinizde ortaya kusursuz bir tez çıkmaktadır. Zaten zor olan da tez yazım kılavuzu içinde bulunan kurallara eksiksiz bir şekilde uymaktır.

Tez hazırlama sürecinin ilk adımı ve en zor kısmı konu seçimi yapmaktır. Bu ilk adımı kendinize zevkli hale getirirseniz çalışma sizin için anlam kazanır. Motivasyonunuz artar. Böylece belirlediğiniz hedef doğrultusunda ilerleyebilirsiniz.

 • Zevkli bir konu seçimi
 • Bu konuyu araştırabilmek ve sınırını çizebilmek için merak ettiğiniz bir soruyu sorma
 • Sorunun cevabını oluşturacak kaynak tespiti

Bu üç ana hedef ile tez ödevi yapmak zorlu bir yolculuk olmaktan çıkar. Planlama aşamasının vazgeçilmez adımı, bir zamanlama oluşturmaktır. Araştırmaya, düzenlemeye ve yazmaya ne kadar zaman ayıracağınızı belirleyip bu çizelgeye uyarsanız çalışmanız vaktinde yetişir.

Planlama kısmını iyi oturtursanız ikinci ve en önemli aşamaya sıra gelir. Araştırma yapıp veri toplamak zorlayıcı olabilir. Konunuzla ilgili literatürü taradığınızda sizden önceki çalışmaları incelemiş olursunuz. Diğer çalışmalardan farklı olarak nasıl bir katkı sunacağınızı da bu adımda ortaya çıkarırsınız.

Tez yazımı sürecine geçmeden önce araştırma sorunuzun cevabını oluşturmak için deneyler yapabilir, anketler oluşturabilirsiniz. Sıra içeriğin kaleme alınmasına gelince ilk olarak bir taslak oluşturmakta fayda var. Taslakta bölümlerin ana başlıkları, alt başlıklar ortaya çıkar. Bölümlerde hangi bilgilere yer vereceğinizi tespit edersiniz. Böylece eksik kalan veya gereksiz olan bilgileri kolayca belirlersiniz.

Zorlandığınız anda da tez hazırlama danışmanlık desteği alıp içinden çıkamadığınız adımı rahatlıkla geçip tamamlayabilirsiniz. Kuralları eksiksiz yerine getiremediğinizi fark ettiyseniz destek alarak ilerlemek vakit kaybını önler.

Bu kuralları gözden kaçıracağınızı düşünüyorsanız, bir yerlerde mutlaka hata yaptığınızı hissediyorsanız o zaman bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bizler bünyemizde bulunan 50’den fazla uzman akademisyen ve 10 yılı aşkın tecrübemizle birlikte tezinizin eksiksiz ve tüm tez yazım kuralları ile uyumlu olacak şekilde hazırlanmasını sağlayabiliriz. Planlama aşamasında sizlere bir yol haritası oluşturup, araştırma aşamasında gereken bütün literatür taramasını yaparız. Daha sonra içerik oluşturma adımında sizlere büyük katkılar sağlarız. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz. Alacağınız hizmet karşılığında elde edeceğiniz yol haritası, kusursuz tezin anahtarı olacaktır. Bunun garantisini sizlere sunmaktayız.

Tez merkezi olarak çalışmalarını istediği gibi yürütemeyen yüzlerce gence destek veriyoruz. Çalıştıkları konuyu bilimsel olarak yorumlamakta zorlanan öğrenciler için rehberlik ediyoruz. Emeklerinizin zayi olmasını biz de istemeyiz. Çalışmanın hangi aşamasında olursanız olun takıldığınız alanla ilgili çözüm üretiyoruz. Sistemli bir şekilde eksikleri ve hataları belirleyip özenli bir şekilde çalışmanızı tamamlıyoruz.

Tez Yazmadan Önce Taslak Oluşturun

Tez yazan kişiler zamanını iyi yönetebilmek ve çalışmanın gidişatını kontrol edebilmek için 3-5 sayfayı geçmeyen bir taslak oluşturur. Bunu yapmalarının sebebi, çalışmaya daha kolay odaklanmak ve eksiklerini daha iyi görebilmektir. Fazlalıkları ve gerekli bilgileri ortaya çıkarabilmek için şablon oluşturmak önemli bir adımdır.

 • Çalışmanın süreci daha kolay ilerler.
 • Çalışmanın genel yapısı ortaya çıkar.
 • Bölümler belirlenmiş olur.
 • Odak noktası netleşir.
 • Çalışma süresi daha iyi değerlendirilir.
 • Değişiklik yapmak kolaylaşır.
 • Danışman hocanın müdahale etmesi rahat olur.
 • Çalışmanın verimini artırır.

Tez yazdırma siteleri şablon oluşturma konusunda örnekler yayınlayarak öğrencilere rehberlik eder. Bu örnekleri incelediğinizde siz de daha kolay bir şekilde kendi şablonunuzu ortaya çıkarabilirsiniz. 70 sayfa yüksek lisans tezi yazmanız istense bile ilk etapta şablonla birlikte ortaya çıkaracağınız çalışma 5 sayfayı geçmeyecektir.

Bizim gibi profesyonel hizmet veren tez yazdırma siteleri nasıl taslak oluşturacağınıza dair destek verir. İster doktora çalışması yapın isterseniz diğer akademik çalışmaları fark etmez. Bütün türler için ihtiyaç duyduğunuz desteği uzman kadromuzla veriyoruz. Her bir çalışma safhasını kolaylıkla yürütüyoruz.

Akademik Dil Kullanımı: Tez Yazımında Doğru Ve Etkili İfade

Tez hazırlama sürecinin hayati derecede öneme sahip adımı kaleme alma biçiminizdir. Çünkü akademik bir metinde amaç mümkün olduğunca objektif olmaktır. Bunun için de tarafsız bir dil kullanmak gerekir. Zaten çalışmayı kaleme alırken belirlenen standartlar da bu yüzden vardır.

Tez yazım kuralları içinde en önemlisi kullanılan dildir. Tabii ki bir hikâye kitabı veya roman yazar gibi tez yazmanız uygun olmayacaktır. Her dil kendi alanında güçlüdür. Bundan dolayı tez yazarken bilimsel, yani akademik dil kullanmanız gerekmektedir. İlerleyen zamanda araştırdığınız bilimsel konuyu gençlere öğretmek isterseniz o zaman hikâyeleştirerek anlatabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle o konuda yetkinlik sağlamanız gerekmektedir. İşte bunun için konunuzu doğru bir şekilde araştırmalı ve tez yazım kuralları sınırları içinde etkili bir şekilde anlatmalısınız.

Araştırdığınız konuyu gündelik yaşamda kullanmadığınız bilimsel terimlerle süslemeniz gerekmektedir. Tabii ki bunu yaparken fazla abartmamalısınız. Eğer abartırsanız teziniz olması gerektiği gibi anlaşılamayacak ve sizi zor durumda bırakacaktır. Fakat gündelik dil gibi sade, tabiri uygunsa, sokak ağzıyla yazmamanız gerekmektedir. Bu iki unsura dikkat ettiğiniz sürece akademik dili olması gerektiği gibi kullanabilirsiniz.

O yüzden bitirme projesi yapanlar çıkarımlarını net şekilde ifade ederler. Yani abartılı bir dil kullanmazlar. Ölçülüdürler. Kavramlar karmaşık olsa bile metin açık bir dille ifade edilir. Zaten çalışmaya göre kullanılan terimler doğru yere ve uygun şekilde yerleştirilmelidir. Ancak bu şekilde çalışma istendiği gibi hazırlanmış olur.

Bitirme tezi yazanlar mantıklı bir sıra kullanır. Paragraflar arasındaki geçişler, rahattır ve birbiriyle bağlantılıdır. Tekrarlanan ifadelere yer verilmez. İfadeler kısadır. Özdür. Özellikle başkalarının ifadeleri kullanılırken doğru atıf yapmak önemlidir. Akademik bir ihlal çalışmanın başarısına gölge düşürecektir.

Tez yazdırma hizmeti alarak çalışmalarını tamamlayanlar çalışmasının kalitesini arttırmış olur. Akıcı ifadelerle cümleler arası geçişler, çalışmanın okunabilirliğini kolaylaştırır. Bunun için bizim gibi profesyonel destek veren işletmeler pek çok unsura dikkat eder:

 • Kullanılan kelime seçimine özen gösterilir.
 • İfadeler ilgi çekici şekilde düzenlenir.
 • Gereksiz kelime kullanımından kaçınılır.
 • Özellikle özne yüklem ilişkisi doğru kullanılır.
 • Anlatım bozukluğu oluşmamasına dikkat edilir.
 • Kısa ve basit cümleler kurulur.
 • Kesinlikle ve gerçekten gibi cümlenin manasını zayıflatan ifadelere yer verilmez.
 • İfadelerin anlaşılması için bağlaçlardan destek alınır.
 • Paragrafların uzun olmamasına ve sıralamaya özen gösterilir.
 • İçeriği özetleyen başlıklar hedeflenir.

Yaptığınız çalışmadan emin olamıyor veyahut kaleme alırken bu kadar çok noktaya odaklanamıyorsanız ekip arkadaşlarımıza ulaşıp destek talep edebilirsiniz. Uygun tez yazdırma fiyatları ile yardımcı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız :   Profesyonel Tez Danışmanlığı Ankara

Tez Yazım Kurallarında Dilin Önemi

Bir akademik çalışmanın tez yazım kuralları düzenine göre hazırlanması gerekir. Çalışma hem içerik hem de şekil yönünden belirtilen standartlara göre ayarlanmalıdır. Aksi takdirde çalışmanın değerlendirme süreci başarısızlıkla sonuçlanır. Bu yüzden çalışmayı istenen düzene göre uyarlamak ve standartlara uymak şarttır.

Lisans bitirme tezi gibi akademik çalışmalarda dil kullanımı önemlidir. Çünkü çalışmanın kalitesi buna bağlıdır. Çok iyi bir araştırma yapsanız da kullandığınız dil yeterli olmazsa yazdıklarınız anlaşılmayacaktır. Doğru bir terminoloji ile ifade gücünüz arttığı gibi çalışmanızın ciddiyeti de ortaya çıkar.

Tez hazırlama süreci yazım aşamasının sonlanmasıyla tamamlanır. Çalışma kaleme alınırken baştan sona aynı üslup kullanırsa çalışma içinde çelişki oluşmaz. Özen gösterilmesi gereken pek çok detay ve ayrıntı vardır.

Akademik dili kullanırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekecektir. İşte buna doğru ve etkili akademik dil kullanımı denmektedir. Dilerseniz aşağıdaki alana göz atarak akademik dili kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz:

 1. Kesinlikle kişisel veya duygusal ifadeler kullanmamalısınız. Akademik dilde duygulara yer yoktur, duygular edebiyatın işidir.
 2. Yapacağınız araştırmalara bilimselliğe uygun olmalıdır. Bunun gibi kullanacağınız dilde de bilimselliğe ters ifadeler yer almamalıdır. Yani kanıtlanamayacak ifadeler, belirsizlikler ve genellemeye sebep olan cümleler kullanılmamalıdır. tez yazım kuralları içinde bu noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 3. Kısaltılmış ifadeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu kısaltmalar kurum, kuruluş veya bilimsel bir açıklamanın başlığı değildir. Daha çok teknolojinin sebep olduğu ve yeni türeyen kısaltma formlarıdır.
 4. Anlatmak istediğiniz şeyi en açık şekilde anlatmalısınız. Bunu yaparken de mümkün olduğunca az kelime kullanmalısınız. Yani kelimelerden tasarruf ederek maksimum verimi almaya özen göstermelisiniz.
 5. Bilimsellik demek karmaşıklık demek değildir. Bundan dolayı komplike ifadelerden olabildiğince uzak durmalısınız.

Tabii ki akademik dilin kullanımı için yukarıdaki beş madde yeterli olmayacaktır. Fakat en azından tez yazım kuralları hakkında sınır belirleyebilecek kadar fikir verecektir. Daha detaylı bilgi almak için sizler için hazırladığımız hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı ve profesyoneller tarafından sunulan hizmetlerimizin sizleri başarıya götüreceğinden şüpheniz olmasın.

Tez düzenleme merkezi olarak amacımız baştan sona ihtiyaç duyulan her adımda öğrencilerimizin yanında olmaktır. Çalışmayı ister başından itibaren getirin isterseniz son düzenleme aşamasında ekibimiz için fark etmez. Bizler profesyoneller olarak her adımda çalışmayı alıp istenen seviyeye getiriyoruz.

Sadece tez yazma aşamalarını yönetmiyoruz aynı zamanda sonlanmış bir çalışmanın editörlüğünü de üstlenip gerekli düzenlemeleri yeniden yapıyoruz. Çalışma istenen seviyeye gelinceye kadar kadromuz en iyi şekilde çalışmayı tamamlıyor. Bize istediğiniz yerden, istediğiniz zaman ulaşabilir, destek talep edebilirsiniz.

Kaynakça Ve Atıf Kuralları: Bilimsellik Etik Ve Güvenilirlik

Tez denilince aklınıza kaynakça gelmiyorsa bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Bilimsel çalışmaların tamamında olduğu gibi tezlerde de kaynakça olmazsa olmazlardandır. Kaynakça o kadar önemlidir ki kendi içinde uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Bundan dolayı kesinlikle kaynakça noktasına dikkat edilmesi gerekmektedir. “Ne kadar çok kural var!” dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ve tez yazım kuralları hakkında yol haritası istiyorsanız en uygun fiyatlı ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Tez hazırlama merkezi ekibi olarak çalışmalarınız değerlendirilirken akademik inceleme kurulunun kaynaklara bakacağını biliyoruz. Kaynakların uygun olup olmadığı değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme sürecinde de çalışmanızın temelini kaynakça oluşturur. O yüzden kullandığınız kaynakların tam olarak belirtilmesi önemlidir.

Çalışmanızı okuyan kişi kaynakça sayesinde kaleme aldığınız bilgilerin doğruluğunu teyit eder, bilginize güvenir. Alıntıların, atıfların doğru olması için kaynakçada şu adımlara dikkat edilmelidir:

 • Kaynak adı
 • Yazarın kim olduğu
 • Yayının zamanı

Tez merkezi olarak bizler de doğru ve eksiksiz kaynakça kullanıyoruz. Bu, aynı zamanda intihali önlemenin ve diğer çalışmalara saygı göstermenin en önemli yoludur. Metin içinde atıf yapmanın da pek çok detayı vardır. Atıf yapma örneklerini inceleyebilirsiniz. Kaynak gösterilen atıfta yazar olmadığı durumda ne yapılması gerektiğini veyahut üç yazarlı bir çalışmanın ifade biçimini bu örneklerde görebilirsiniz.

Tez yazım danışmanlığı yapmamızın en önemli sebebi de budur. Öğrencilerin bilmesi gereken pek çok detay içinde yolunu kaybetmesini istemiyoruz. Verilen bilgilerin tam ve doğru olması için detaylı araştırma yapıyoruz. Atıflarda kullanılabilecek kısaltmalara dikkat ediyoruz.

Tez yazdırma konusunda destek arayan öğrencilerin kaynakça kısmında kullanılan atıflara ayrıca özen göstermesi ve standartlar hakkında dikkatli olması gerekir. Çünkü makale, dergi, gazete ve basılı kitapların her birinin kaynak gösterme şekli birbirinden farklıdır.

Kaynakça ve atıf kuralları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Word programında otomatik olarak APA stilinde kaynakça oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “başvurular” sekmesinden kaynakça kısmını bulmak ve buradan APA altıncı baskı seçeneğini seçmek olacaktır. Güncel olarak şu anda altıncı stil kullanılmaktadır. Bu stilin ne gibi kurallara sahip olduğunu öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Bu kurallar oldukça fazla olduğundan dolayı bu içerikte yer vermek sizleri sıkmaya neden olacaktır. Kurallar biçimsel ve yapısal olmak üzere temelde ikiye ayrılmaktadır. Bu konu ve tez yazım kuralları hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız :   Tez Danışmanlık Nedir? Tez Danışmanlık Süreci Nasıl İşler?

Kaynakça Belirtmenin Önemi: Etik Değerler Ve Güven Unsuru

Bir içerikte kaynakça varsa o içerik güvenilirdir ve doğru bilgiyi aktarıyordur. Tabii ki bu noktada kaynağın ne olduğuna da bakmak gerekmektedir. Tezler temelinde henüz kanıtlanmamış bir sorunu ele alsa da kaynak belirtmek zorundadır. Bu güvenilirliğini simgelemektedir. Bunun dışında kaynakça belirtmek araştırma yaparken kullandığınız kaynaklara hakkını vermektir. Bundan dolayı etik değerlere saygılı olmak için de kaynakça belirtmek gerekmektedir. Bu sayede sizden önce çeşitli çalışmalar yapmış olan kişilere saygınızı göstermiş sayılırsınız.

Proje yazdırma sürecinde kullandığınız kaynakların geçerliliğini sağlamanız gerekir. Kaynakçanızda yer verdiğiniz kaynakların güvenilir olması, çalışmanızın da güvenilir olduğunu gösterir. Kaynakçanızın geçerliliğine şu nitelikleri değerlendirerek karar verebilirsiniz:

 • Kaynaklarınız güvenilir bir yayınevine mi ait?
 • Akademik dergi kullandınız mı?
 • Akademik kuruluşların yayınlarını mı kullandınız?
 • Kaynaklarınız akademik geçmişi olan yazarlar tarafından mı yazılmış?
 • Kaynaklarınız güncel mi?
 • Yeni çalışmalara atıf yaptınız mı?
 • Kaynakçanızda çeşitli yayınlar var mı?

Kaynak göstermeden bilimsel çalışmaları kullanmak etik dışı olduğu için tezinizde kaynak olmak zorundadır. Kaynak belirtmeden hazırladığınız veya hazırlayacağınız tezler doğrudan başarısız sayılacaktır. Kaynak kısmına olabilecek maksimum özeni göstermeniz gerekmektedir. Tezinize uygun olan kaynakça stilini belirlemeli ve bu stilin gerekliliklerini yerine getirmelisiniz.

Tez yazım kuralları kendi içinde bir bütündür ve birinin sekteye uğraması sonucunda diğerleri de bu durumdan etkilenmektedir. Tam da bu yüzden tez yazım kuralları hakkında uzman kimselerden yardım talep etmeniz gerekmektedir. Bu noktada bizler devreye girerek uygun fiyatlı ve profesyonel kişiler tarafından sunulan hizmeti ayağınıza kadar getirmekteyiz. Bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tez danışmanlık merkezi olarak bize ulaşan öğrencilerle işbirliği içinde hareket ediyoruz. Yıllardır bu alanda hizmet verdiğimiz için öğrencilerin desteğe ihtiyaç duydukları adımları çok iyi biliyoruz. İnceleme kurulu tarafından değerlendirme sürecinde kaynakların nasıl incelendiğini ve titiz bir çalışmanın nasıl değerlendirildiğini gözlemliyoruz.

Tez yazım şirketleri arasında yüzlerce öğrenciye destek veren bir işletme olmaktan mutluyuz. Öğrencilerimiz bizden aldıkları destekle akademik çalışmalarını başarıyla tamamlayıp hayal ettikleri başarı notunu elde ettiler.

Tez Danışmanı Nelere Dikkat Eder?

Bir tez danışmanı çalışma boyunca öğrenciye hem rehberlik eder hem de takıldığı yerde destekler. Fakat öğrenci sayısının çokluğu kimi zaman danışmanların yoğunluğu çeşitli aksilikleri de beraberinde getirir. Bazen istendiği gibi iletişim sağlanamaması tez danışmanlık hizmeti almayı gerekli kılar.

Özellikle tez yazım kuralları ile ilgili sıkıntı yaşayan pek çok öğrenci vardır. Gerek içerik gerekse şekil yönünden istenilen standartları gerçekleştiremeyen bu öğrenciler para ile tez yazdırma çözümüyle bu zorlu süreci atlatır.

Profesyonel olarak hizmet veren tez merkezi uzmanları bir akademik çalışmanın komite tarafından hangi kriterler baz alınarak geçeceğini iyi bilir. Bizim gibi yıllardır bu işe gönül veren ve öğrencileri destekleyerek tez yazdırma konusunda yardımcı olanlar şu unsurları önceler:

 • Seçilen konunun bilimsel açıdan değerli olması
 • En uygun araştırma yönteminin seçilmesi
 • En doğru kaynakların kullanılması
 • Bilgilerin analizi
 • Verilerin yorumlanması
 • Çalışmanın standartlara göre kaleme alınması

Tez Yazan Merkezlerden Yararlanmak Avantajlı Mı?

Akademik bir çalışmayı yürütmek, tez yazım kuralları içinde gerçekleştirmeye çalışmak zaman aldığı gibi aynı zamanda zahmetli bir iştir. Verilen zamanı iyi değerlendirmek ve araştırma yaparken standartlara göre hareket etmek pek çok zorlukla baş etmeyi de gerektirir. Nedir bu zorluklar?

 • Bilgileri toplamak
 • Analizini yapıp yorumlamak
 • Mantıklı bir şekilde sıralama yapmak
 • İstenen yazı stiline uygun düzenlemek
 • Akademik yazım biçimi kullanmak

Bu zorlu süreci atlatırken tez merkezi olarak öğrencilerimize rehberlik ediyoruz. Öğrenci de profesyonel destek almanın rahatlığını yaşıyor.

 • Zaman kaybetmiyor.
 • Stres yaşamıyor.
 • Tez yazdırma sürecinde istediği an uzmanlarımıza ulaşabiliyor.
 • Ucuza tez yazdırma desteği aldığı için maddi olarak zorlanmıyor.
 • Takıldığı her adımda yardım talep edebiliyor.

Tez yazan firmalar arasında en önemli farkımız, öğrencilerimizin çalışmalarının özgün olmasını sağlamaktır. İntihal kurallarına gösterdiğimiz titizlik çalışmaların istenen şekilde onay almasını sağlar.

Tez Yazan Yerler Nasıl Yardımcı Olur?

Tez yazan yerler içinde öğrenci ile birebir iletişim kuran ekibimiz, 7/24 destek verir. Çalışma sürecinde öğrenciler çalıştığı uzmana ulaşabilir ve takıldığı yerde çözüm isteyebilir. Zamanı doğru şekilde kullanamayan ve akademik bir çalışmaya uygun şekilde kaleme alamayan yüzlerce öğrenci vardır. Siz de bu öğrencilerden biri olabilirsiniz.

Tez akademi olarak amacımız, içinde bulunduğunuz bu durumda size yön göstermektir. İster çalışmanın en başından bizden destek alırsınız, isterseniz de editörlerimizden gözden geçirerek son bir tashih bekleyebilirsiniz. SPSS anket çalışmasından kaynakçaya her detayla ve unsurla ilgili çalışma yürütüyoruz.

Tez Yazma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Akademik çalışma yaparken destek almaya çekinen öğrencilerin tez yazma fiyatları konusunda tedirginlik yaşadığını biliyoruz. İşletmemiz öğrenciyi merkeze alan ve çalışmanın her adımında destek vermeyi ilke edinen bir firmadır.

Tez yazdırma ücretleri konusunda kaygılanan öğrencilerimiz varsa endişelenmesin. Maliyetleri belirlerken harçlıklarıyla ödeme yapabilecekleri miktarları ön görüyoruz. Her çalışma ister istemez kendine has bir değerlendirmeye sahiptir.

Uygun parayla tez yazdırma işletmelerin arasında yer alıyoruz. Fiyatları belirlerken de bazı faktörlere dikkat ediyoruz:

 • Hangi konuda yazılacak?
 • Nasıl bir yardım talep edildi?
 • Hangi sürede teslim edilecek?
 • Hangi uzmanlık alanlarında destek verilecek?
 • Kaç sayfa hazırlanacak?
 • Çalışmanın türü ne?

Bu İçeriği Paylaşın:

Benzer Makaleler