Tez Danışmanlığı, Tez Yazdırma ve Tez Hazırlama Hizmetleri

Tez İçin Kaynakça Hazırlama

Tez için kaynakça hazırlama

Tez için kaynakça hazırlama konusu her zaman kafa karıştırıcı olmuştur. Çünkü uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Tez için kaynakça hazırlama konusunda merak edilen bütün detayları sizler için hazırladığımız bu içerikte bulabilirsiniz. Hazırlayacağınız çalışmada eksiksiz olması gereken adımlardan birisi de tez için kaynakça hazırlama adımıdır. Bundan dolayı bu adıma ekstra titizlik gösterilmesi tavsiye edilmektedir. Eğer bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız siz değerli öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz.

Tez için kaynak hazırlama kısmı akademik çalışma yapan bütün öğrenciler için önemlidir. Çünkü çalışmanın geçerliliğini etkileyen bu kısımdır. O yüzden çalışma için temel kısımdır. Zaten kurul da değerlendirme aşamasında bu kısma ne kadar özen gösterildiğini inceler. Çünkü bu kısım, bilimsel çalışmalar için nasıl bir katkı sunacağınızı da gösterir. Böylece yaptığınız çalışmanın uygunluğu kullandığınız kaynaklara göre bilimsel topluluk tarafından tanınır. Bu topluluğun çalışmanızı kabul edebilmesi için kaynakların doğru şekilde belgelenmesi gerekir.

Bitirme projesi yapanlar doğru kaynaklarla çalışmalarının güvenilirliğini de ispatlamış olur. Atıfların istenildiği gibi yerleştirilmesi aynı zamanda çalışmanızın bilimsel şekilde hazırlandığının da bir ispatıdır. Bu da hem ilgili kurumun hem de çalışmanızı okuyacak kişilerin araştırmanıza güven duymasını temin eder.

Tez danışmanlık süreci içinde öğrencilerin hocalarından en fazla yardım talep ettiği bölüm bu kısımdır. Çünkü kaynakları doğru şekilde ifade etmek akademik yazım becerileri de gerektirir. Kimi öğrenci bu alanı geliştirme konusunda yetersiz kalır. O yüzden tez yazan kişiler tarafından sunulan destek can simidi gibi görülür. Çalışmanın akıbetini etkiler.

Tez yazdırma konusunda destek almak isteyen bir öğrenci için öncelikle nasıl bir yardım talep edeceğini bilmek mühimdir. Bu alanda pek çok kural ve detay vardır. O sebeple her şeyi en baştan öğrenerek kaleme almaya çalışmak isabetli olur. Neye, neden ve nasıl dikkat edeceğini düşünen kişi için ilk cevaplanması gereken soru nedir sorusudur.

Çalışmanız için nasıl kaynakça hazırlayacağınıza değinmeden önce sizler için kaynakça nedir? Sorusunu cevaplamamız gerektiğini düşünmekteyiz. Eminiz ki aramızda kaynakçanın ne demek olduğunu tam anlamıyla bilmeyen birileri bulunuyordur.

Tez merkezi olarak bu sorunun cevabını vererek öğrencilerimize rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda işletmemizde bulunan uzmanlarımızdan bu konuda istedikleri yardımı talep edebilirler. Ucuza tez yazdırma hizmetimiz sayesinde yardım almayı düşünen bütün öğrencilerimize destek oluyoruz.

Kaynakça Nedir?

Kaynakçanın diğer bir adı alıntıdır. Genel olarak kitaplarda, araştırmalarda veya incelemelerde karşımıza çıkmaktadır. Tez için kaynakça hazırlama adımında neden kaynakça belirtilmesi gerektiği de merak edilmektedir. Yapacağınız çalışmalarda ilk çalışmayı yapacak kişi muhtemelen siz olmayacaksınız. Yine muhtemelen tezinizi hazırlarken birçok farklı çalışmaya göz atacak ve fikir edineceksiniz. İşte tam da bu yüzden çalışmanızda kaynakça belirtmeniz gerekir.

Tez için kaynak hazırlama akademik çalışmalar için pek çok anlamı ifade eder. Bunlardan en önemlisi çalışmanın bilimsel olduğunu göstermesidir. Diğer özellikleri de şöyle sıralayabiliriz:

 • Tez ödevi yapan kişinin kaynakları sistematik olarak listelediğini gösterir.
 • Tez hazırlama aşamasında ne kadar emek verildiğinin kanıtıdır.
 • Standartlara göre düzenlendiğinin ispatıdır.
 • Örneğin 70 sayfa yüksek lisans tezi etik kurallara göre hazırlandı demektir.
 • Akademik olarak çalışma içinde bütünlüğün sağlandığı anlaşılır.
 • Literatüre sunduğu etkinin gücü anlaşılır.

Tez hazırlarken kaynakça belirtmek son derece önemlidir. Kaynakça sizlerin yapacağı çalışmaların güvenilir olduğunu simgeler. Buna ek olarak tezinizde içeren bilgilerin kaynağının ne olduğunu gösterir ve tezinizin güvenilir bilgiler içerip içermediğini gösterir. Bundan dolayı eksiksiz bir şekilde kaynakça hazırlamak gerekmektedir. Bu konuda zorluk çekiyorsanız bizlere ulaşarak hizmetlerimizi satın alabilir ve kusursuz bir tez hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Tez merkezi olarak öğrencilerin yaşadığı stresin farkındayız. Ülkemizde 300 binden fazla yüksek lisans tez yazdırma aşamasında olan öğrenci olduğunu düşünürsek bu öğrenciler arasındaki bilgi seviyesinin farkını tahmin edebiliriz. Hayatında ilk defa böylesi bir çalışma yürütecek olan kişinin, ne yapacağını bilememesi ve yardım talep etmesi son derece doğaldır.

Tez yazdırma süreçlerinde amaç zaten öğrencinin farklı aşamalardan geçerek bilişsel yeteneklerini geliştirmektir. Çünkü bu çalışmalar sayesinde öğrenci daha önce hiç bilmediği bir konuyla ilgili araştırma yapar ve o konuyla alâkalı uzmanlaşır. Fakat süreçle ilgili bilinmezlikler, eksikler öğrencileri destek almaya iter.

Bizim gibi profesyonel destek veren tez yazım merkezi için ise öğrencilere destek olmak bir zorunluluktur. Fakat güvenli bir yer seçip belirlemek kolay değildir. Para ile tez yazdırma hizmeti veren bir yerin güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılır?

 • Hizmetlerle ilgili detaylı bilgi veriliyor mu?
 • Yaptıkları hizmetlerin tanıtımı var mı?
 • Çalıştıkları uzmanlarla ilgili bilgiye ulaşılabiliyor mu?
 • Kişisel bilgiler korunuyor mu?
 • Çalışma başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?
 • Ödeme kolaylığı sağlanıyor mu?
 • Müşteri temsilcisi ile iletişim hemen sağlanabiliyor mu?

Kaynakça Ve Referanslar Arasındaki Fark

Çoğu kişi kaynakça ve referansları aynı kategoriye koyarak düşünmektedir. Fakat bu iki unsur temelinde oldukça farklıdır. Aşağıdaki alana göz atarak temel farklılıkları öğrenebilirsiniz. Ayrıca tez hazırlama hizmeti veren bir site arıyorsanız bizleri tercih edebilir ve uygun fiyata danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz:

 1. Kaynakça, yapacağınız çalışmada göz attığınız, danıştığınız ve fikir aldığınız bütün kaynakların bulunduğu kısımdır. Referans ise yapacağınız çalışmada atıfta bulunduğunuz, alıntı yaptığınız veya doğrudan yararlandığınız bir kaynağı belirttiğiniz alandır.
 2. Kaynakça bölümünde sizlere fikir veren kaynaklar dahi gösterilmelidir. Referans kısmında ise yaptığınız çalışmalarda kullandığınız alıntıların sahibinin belirtilmesi yeterlidir.
 3. Bir şeyin doğruluğunu desteklemek veya kanıtlamak için kaynakça değil referans kullanılır. Bunun temel sebebi referansın doğrudan konuyla ilgili olmasıdır.
 4. Referanslar alfabetik ve sayısal olmak üzere iki biçimde düzenlenebilir. Fakat kaynakçalar yalnızca alfabetik olarak sıralanmaktadır.
 5. Çalışmanızın sonunda ekleyeceğiniz referanslar tezinizin güvenliğini artırmakta ve bilginin nereden edinildiğini belirtmektedir.

Tez için kaynak hazırlama ile ilgili bilgiler edinirken hangi noktalara takıldığını bilmek gerekir. Bazı kavramları yanlış biliyor olmak, bazı kavramları karıştırmak çalışmanın seyrini olumsuz etkileyecektir. O sebeple çalışmaya başlamadan önce çalışmayla ilgili her detayı öğrenmek işinizi kolaylaştırır.

Ayrıca Bakınız :   Tez Yazdırma Ücretleri 2024

Tez için kaynakça hazırlama oldukça önemlidir fakat kaynakça ile referans arasındaki farkı da iyi bilmek gerekmektedir. Aksi durumda kaynakça alanında belirteceğiniz referanslar sizlere eksi puan olarak dönecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için alanında uzman akademisyenlerimizle birlikte sunduğumuz hizmetlerimizden uygun fiyata yararlanabilirsiniz.

Tez hazırlama yardımı talep edemeyen kişilerin en fazla çekindiği konu ücrettir. Tez yazdırma ücretleri bazen destek almamızı engelleyebilir. Bizler tez hazırlama merkezi olarak uygun fiyata hizmet veriyoruz. Çünkü öğrencilik yıllarını biliyoruz. Harçlıklarla neler yapılabileceğini göz önünde bulunduruyoruz. Bu yüzden fiyatlarımızı makul bir oranda tutuyoruz.

Kaynakça Hazırlarken Hangi Sorunlar Çıkabilir?

Tez yazma süreci akademik kariyer yapmak isteyen bir öğrenci için çok önemlidir. Fakat daha önce böyle bir çalışma yapmamış ve nasıl yol alacağını bilmeyen biri, zorlanabilir. Hazırlık safhasında yaşanan stres kimi zaman çalışmanın gidişatıyla ilgili motivasyon kaybına sebep olabilir.

Tez merkezi olarak çalışmalarımıza devam ederken amacımız bütün öğrencilere erişerek bu zorlu zamanlarda yol gösterici olmaktır. Tecrübeli uzmanlarımız öğrencilerin içinde bulunduğu durumu ve araştırma yapmanın zorluklarını bilir. O yüzden bize başvurduğunuzda destekleyici bir yardım almış olursunuz. Çalışma yaparken en fazla hangi alanlarda zorluk çekilir?

Aslında bütün aşamalar dikkat ve özen ister. Bu, kişinin gelişmesine bağlı olarak değişir. Hangi kısımlar zorlayıcıdır?

 • Konu seçimi
 • Literatür taraması
 • Alan araştırması
 • Metodolojinin belirlenmesi
 • Soru seçmek
 • Bilgilerin toplanması ve analizi
 • Bilgilerin yorumlanması
 • İstenen standartlara göre kaleme almak
 • Tez için kaynak hazırlama kısmı

Proje yazdırma aşamasındayken tüm kaynakların doğru olarak yerleştirilmesi için kaynakların doğru olması gerekir. Zaten zorlukların başında da doğru ve uygun olan kaynağı seçmek gelir. Çünkü doğru bir kaynak için ayrıntılı bir literatür taramasının yapılması şarttır:

 • Dergiler
 • Kurumsal web siteleri
 • Akademik kaynaklar
 • İstatistikler
 • Araştırma raporları
 • Dijital kütüphaneler
 • Arşivler
 • Konuyla ilgili yayınlar
 • Akademik makaleler
 • Google Scholar’daki tezler ve diğer yayınlar
 • Konferans bildirileri

Öğrencilerin kendi kullanacakları atıf stilini tercih etmeleri gerekir. Oluşturacakları kaynakçaları bu stile göre yapacakları için kaynağa göre stili uygulamayı öğrenmek zaman alabilir. Zaten kaynakça hazırlarken kaynak bilgilerinin kontrol edilmesi oldukça zaman alıcıdır. Kaynakça yazar, tarih, başlık gibi ince detaylardan oluşan pek çok bilgi içerir.

Akademik çalışmalar uluslararası literatürün de taranmasının gerekliliğini gözler önüne serer. Yabancı bir dili kendi diline çevirerek kaynaklardan yararlanmak olasıdır. Kullanılan bazı yazılımlar sayesinde daha hızlı araştırma yapılabilir. Bazen geçerli, hem de güncel kaynaklara erişmek mümkün olmayabilir.

Kaynakların nasıl bir sırayla dizileceğini bilememek, çalışmada kullanılacak kaynakların düzenlenmesi de kimi zaman kafa karıştırıcı olabilir. İşte bizim gibi tez danışmanlık merkezi tarafından motive edilen öğrenciler bu zorlu süreci sanıldığı kadar zor geçirmiyor.

Kaynakça Neden Önemlidir?

İlk kez bir akademik çalışma yapacak kişinin zihninde en fazla dolanan soru tez nasıl yazılır sorusudur. Lisans tezi ve diğer uzmanlık gerektiren alanlar da dâhil olmak üzere hepsinde kaynakça kullanılır. Bunun altında yatan pek çok sebep vardır:

 • Kaynakça sayesinde çalışmanızda kullandığınız kaynakların listesi çıkmış olur.
 • Bilimsel doğruluğu olan bir çalışma olarak görülür.
 • Çalışmanıza olan güven artar.
 • Atıfların doğru olması sağlanır.
 • Kullanılacak kaynağın adı, tarihi, yazar bilgisi kaydedilir.
 • Çalışmanızı okuyan kişiler, verdiğiniz kaynaklardan daha fazla bilgi edinebilir.
 • Çalışmayı inceleyen kurul, değerlendirme sürecinde kullanılan kaynaklara bakarak not verir.
 • İyi bir araştırma yapıldığını gösteren kaynakların varlığıdır.
 • Etik kurallara uyulduğunun göstergesidir.
 • Yapılan diğer bilimsel çalışmalara duyulan saygının belirtisidir.
 • Tez danışmanı olarak yardımcı olan bilir kişinin çalışmayla ilgili değerlendirmesini etkiler.

Doğru Bir Kaynakça Nasıl Hazırlanır?

Tez yazımı belirli kurallar dâhilinde gerçekleşir. Kullanılan akademik dil, çalışmanın güvenilirliğini ve ciddiyetini ortaya koyar. Daha önceden belirlenen akademik normlara göre çalışmayı uyarlamak, çalışmanın bilimsel standartlara uyduğunu gösterir. Aynı zamanda intihal riskini de ortadan kaldırır. Çünkü alıntıların doğru şekilde yapılması ve kaynakların yerleştirilmesi, çalışmada kullanılan bilginin doğru belgelendiğinin de ifadesidir.

Tez hazırlama süreci, hazırlık aşaması ile yazım kuralları ile zorlu ve özen isteyen bir süreçtir. Literatür taramasını yapan ama çalışmayı nasıl kaleme alacağını bilmeyen öğrenci sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. O yüzden tez yazdırma gibi bir desteğe ihtiyaç duyarsanız, biz her zaman yanınızdayız. Çalışmanızın istediğiniz aşamasında bizi arayıp destek talep edebilirsiniz.

Kaynakça hazırlamak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Ciddi anlamda dikkat ve profesyonellik gerektirmektedir. Bundan dolayı işin içinden çıkamadığınız durumlarda sizler için sunduğumuz hizmetlerimizden son derece uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz. Böylelikle jürilerden ret almayacak, kusursuz ve şık bir tez çalışması ortaya çıkarmanız mümkün olacaktır. Tez için kaynakça hazırlama işlemini doğru bir şekilde yapabilmek için aşağıdaki alana göz atabilirsiniz.

Kaynakça Formatları Ve Stilleri

“Aman ne olacak, bir kaynakça değil mi?” deyip geçen öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun sonu hüsranla bitmiştir. Bundan dolayı kaynakça stillerini araştırmak, bu konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Aksi durumda teziniz için uygun olmayan bir kaynakça türü kullanacağınızdan dolayı tezinizin düşük puan almasına sebep olabilirsiniz. Öncelikle bu konuda bilginiz bulunmuyorsa bizlere ulaşarak hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Böylelikle gerçek anlamda kusursuz ve mükemmel bir tez hazırlamış olacaksınız. Tez için kaynakça hazırlama aşamasında format ve stilleri bilmeniz gerekmektedir. Fakat genellikle APA türünün kullanıldığı da yadsınamaz bir gerçektir. Çalışmalarınızda kullanabileceğiniz kaynak stilleri aşağıdaki gibidir:

 1. APA
 2. MLA
 3. Chicago
 4. Harvard
 5. IEEE

Yukarıda sıralanan ögelerin tamamı kaynakça formatlarıdır. Bu kaynakça formatlarından teziniz için uygun olanını kullanmanız gerekmektedir. Tezlerde genellikle APA stili kullanılmaktadır fakat hangi stili kullanacağınız tez yazım kılavuzu içinde belirtilmiş olmalıdır. Kaynakça türlerinin arasındaki farklılık genellikle biçimlendirme stillerinden doğmaktadır. Yani her biri farklı ölçülere sahiptir.

İçerik Düzenlemesi Ve Sıralama

Tez için kaynakça hazırlama aşamasında zorlanılan diğer bir konu da içerik düzenlemesinin ve sıralamanın nasıl olacağıdır. Bu soruya verilen cevaplar genellikle karmaşık olduğundan dolayı fazla anlaşılmamaktadır. Siz değerli öğrencilerimizi girdikleri bu yolda başarıya ulaştırmak için en basit açıklamayı yapmaya çalışacağız. Bundan dolayı aşağıdaki alanda temel olarak kaynakçınızın nasıl hazırlanması gerektiğini maddeler hâlinde sıralayacağız. Buna rağmen tez için kaynakça hazırlama kısmında başarılı olamadıysanız bizlere ulaşarak hizmetlerimizden son derece uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz.

 1. Yukarıdaki başlık altında bulunan kaynak formatlarından sizin için uygun olanını seçin.
 2. Daha sonra kaynak türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Bu alanda kaynak olarak baz aldığınız metnin türünü belirtmelisiniz.
 3. Ardından kaynağınızın başlığını belirtmelisiniz. Sonrasında yazarını ve yayınlandığı tarihi de eklemelisiniz. Yayıncısını belirtmeniz de iyi bir davranış olacaktır.
 4. Kilit nokta bu adımdır. Belirlemiş olduğunuz kaynakça formatının kurallarına riayet ederek yazarların ismini yazmalısınız.
 5. Hemen ardından seçtiğiniz kaynak formatının kurallarına uygun olacak şekilde başlık, yayın tarihi, cilt numarası gibi detayları eklemelisiniz.
 6. Daha sonra yayıncının bulunduğu adresi ve yayıncının adını yazmalısınız.
 7. Kaynaklar her zaman fiziksel ortamda bulunmak zorunda değildir. Eğer internet üzerinden araştırma yapıyorsanız URL veya DOI numarası
 8. Kaynakça sıralaması alfabetik şekilde olmalıdır. Kullandığınız bütün kaynakları alfabetik sırada belirtmelisiniz.
 9. Son olarak biçimlendirme işleminde herhangi bir hata olmadığına emin olmalısınız.

Ayrıca Bakınız :   Tez Yazdırma İzmir : Alanında Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler

Tez için kaynakça hazırlama işlemi yukarıdaki gibidir. Bu maddeleri baz alarak içerik düzenlemesi ve sıralama adımını sorunsuz bir şekilde bitirebilirsiniz.

Tez İçin Kaynakça Hazırlama Araçları

Tez için kaynak hazırlama araçları akademik çalışma yapan öğrenciler için bir ihtiyaçtır. Çünkü öğrencilerin buldukları kaynakları düzenlemeleri, kaynakça bölümünü doğru bir şekilde sıralayabilmeleri için destekleyici bir yöntemdir. Çalışmayı kaleme alırken atıf stiline uyum sağlanır. Ayrıca pek çok kaynağı yönetmek zorlayıcıdır. Bu kaynakların yönetimini kolaylaştırır.

Teknolojinin ilerlemesi, yazılımların gelişmesi tez yazdırma süreçlerini de olumlu yönde etkilemiştir. Öğrencilere yardımcı olmak üzere bir dizi araç geliştirilmiştir. Bunları tez yazdırma siteleri içinde bulup detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tez için kaynakça hazırlamada bize bu araçların nasıl fayda sağladığını sıralayalım:

 • Bu araçlar elle yazmaktansa süreci otomatikleştirir.
 • Bu araçlar kaynakları toplayarak düzenler. Aynı zamanda biçim verir.
 • Araçlardaki atıf stiline göre öğrencinin kendisinden beklenen stili uygulaması istenir.
 • Kaynakçaya yeni bilgilerin eklenmesi veyahut çıkarılması kolay olur.
 • Elle yazıldığında bilgilerin sıralamasında yanlışlık hatta eksiklik olduğu görülür. Oysa otomatik düzende bu sorun ortadan kalkar.
 • Bu araçlar çevrimiçidir. Güncellenir. Son kurallara göre düzenleme yapılır.
 • Öğrenci başka bir yerde olsa bile kaynakçaya erişimi mümkün olur.

Her alanda olduğu gibi kaynakça hazırlama alanında da bazı kolaylıklar bulunmaktadır. Tez için kaynakça hazırlama araçları sayesinde bu işlem çok daha kolay bir hâl almaktadır. Fakat hâlen bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bundan dolayı bilginiz yoksa kesinlikle bizim gibi profesyonellerden yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Tez merkezi olarak en sık kullanılan araçları sıralıyoruz:

EndNote

En yaygın ve en profesyonel kaynak belirtme araçlarından birisidir. Fakat üzülerek söylemeliyiz ki bu yazılım ücretlidir. Ayrıca oldukça pahalıdır, tabii ki bu konu görecelidir fakat genel olarak bu tarz söylemlerde bulunulmaktadır. Kullanımı basittir, dilerseniz 1 aylık ücretsiz deneme sürümüyle birlikte EndNote kullanarak kaynakçanızı hazırlayabilirsiniz.

Zotero

Kaynakça yönetimi araçları içinde ücretsiz olan ve birçok ücretli yazılımla kafa tutabilecek güce sahip olan bir araçtır. Bu araç açık kaynak olmasıyla birlikte tamamen özgür bir yazılımdır. Bundan dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Popüler olan bütün işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışmaktadır. Öyle ki Zotero Linux işletim sistemiyle bile sorunsuz bir şekilde çalışması mümkündür.

Mendeley

İlk çıktığı zamanlarda yalnızca internet sitesi olan Mendeley günümüzde bir yazılıma dönüşmüş durumdadır. Hâlen internet sitesi üzerinden de hizmet vermektedir. Dilerseniz yazılımı bilgisayarınıza kurmadan da kullanabilirsiniz. Ücretsiz olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Dilerseniz resmî internet sitesinden doğrudan indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Tez için kaynakça hazırlama araçları yukarıdaki gibidir. Tabii ki daha farklı araçlar da bulunmaktadır fakat en güncelleri ve en çok tercih edilenleri yukarıdaki yazılımlardır. Bu yazılımların her birisi Word uygulamasına entegre bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı kesinlikle Word programına entegre etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Bu sayede yalnızca birkaç tıklamayla birlikte belirlediğiniz formata özgü kurallarla kaynakça oluşturabilirsiniz. Tüm bu işlemler size karmaşık ve göz korkutucu geliyorsa bizlere ulaşarak siz değerli öğrenciler için oluşturduğumuz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sunduğumuz danışmanlık hizmeti sayesinde tezlerinizin kusursuz ve mükemmel olacağının garantisini verebiliriz. Daha fazla bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız :   Tez Hazırlama Siteleri Güvenilir Mi?

Tez Danışmanı Kaynakça Kısmına Neden Bakar?

Tez hazırlama aşamasının her adımı önemlidir. Her aşama için büyük bir emek gerekir. Çalışmanın en gerekli kısımlarından biri de kaynakça bölümüdür. Tez yazım danışmanlığı sırasında bu bölüm dikkatle incelenip değerlendirilir. Amaç çalışmanın yetkinliğinin derecelendirilmesidir.

Bitirme tezi gibi bir çalışmayla amaç öğrencinin bilişsel becerilerini ne kadar geliştirdiğini görebilmektir. Öğrenci konuya ne kadar hâkim? Araştırma becerileri ne kadar gelişmiş? Etik standartlara uyabilmiş mi? İntihal sorunu yaşanıyor mu? Çalışma üzerinde değerlendirme yapan bilirkişinin kaynakça bölümünü incelemesi çalışmanın bilimsel kurallara uyup uymadığını da ortaya çıkarır.

Lisans bitirme tezi gibi bir çalışmada kaynakça öğrencinin akademik yetkinliğini kanıtlamak için önemli bir göstergedir. O yüzden neden bu kısmın detaylı incelendiğine birkaç maddeyle değinelim:

 • Doğru kaynaklar çalışmanın akademik itibarını yansıtır.
 • Kaynakçadaki çeşitlilik çalışmanın niteliği hakkında bilgi verir.
 • Çalışma için yapılan literatür taraması hakkında ip ucu verir.
 • Öğrencinin konuya ne kadar hâkim olduğunu gösterir.
 • İstenen atıf sitiline uygun olup olmadığına bakılır.
 • Öğrencinin yaptığı araştırmayı ne kadar özgün şekilde ele aldığını ispatlar.
 • Diğer akademik çalışmalara olan saygıyı temsil eder.
 • Çalışmanın yetkinliğini belli eder.
 • Etik standartlara uygunluğunu ifade eder.

Bütün bu maddeler dikkate alındığında tez yazım şirketleri içinde yer alan işletmemiz de bu konu üzerinde hassasiyetle durur. Çalışma esnasında zorlanan ve desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimize uygun tez yazdırma fiyatları ile yardımcı oluyoruz.

Kaynakça Aşamasından Önce Nelere Dikkat Edilir?

Tez hazırlama aşamasındaki bir öğrenci kendisini bekleyen zorlu bir sürecin farkındadır. İlk olarak neler yapması gerektiğini öğrenir. Eğer iyi bir planlama yapmayı beceremezse tez akademi hizmeti veren ekibimizden profesyonel bir destek alır. Kaynakça aşamasından önce çalışmanın geleceği nokta önemlidir.

Tez düzenleme merkezi olarak uzman ekibimiz her adımda öğrencilerimizin yanında yer alırız. Bizi her an arayıp destek talep edebilirsiniz. Çünkü şimdi sıralayacağımız unsurlar, çalışmanın temelini oluşturur:

 • İlk aşama araştırma konusunun belirlenmesidir.
 • Araştırma soruları seçilir.
 • Literatür taraması bu sorulara göre yapılır.
 • Konuyla alakalı bilgiler toplanır.
 • Farklı kaynaklar taranır.
 • Güvenilir ve güncel, hatta özgün olanlar seçilir.
 • Kaynakların toplanması için kaynağın yanına not almak ve doğru atıf yapmak önemlidir.
 • Bağlı olduğunuz kurumun tercih ettiği atıf sitiline göre düzenleme yapılmalıdır.
 • Kaynakların doğruluğunu tespit etmek gerekir.

Tez Merkezi Hizmetlerimize Nasıl Ulaşırsınız?

Tez merkezi içindeki hedefimiz genç dimağları öne çıkmasına yardımcı olmak içindir. Gençlerin hem akademik anlamda başarılı olmalarına yardımcı olmak istiyoruz hem de bir işe başladıklarında uzman oldukları konuyla alâkalı çalışmalarını desteklemeyi arzu ediyoruz.

Tez hazırlama danışmanlık süreci okul hayatı kadar iş hayatını da etkiler. Yıllardır bu alanda öğrencilerle çalışıyoruz. Siz değerli öğrencilerin ihtiyaçlarını gözlemliyoruz. Bu gözlemler doğrultusunda hizmet alanlarımızı belirliyoruz.

Tez yazan firmalar arasındaki farkımız, bize her zaman ulaşabilmenizdir. Esnek çalışma saatleriyle hareket ediyoruz. Her alanda hizmet veren uzmanlarımız, işbirliği içinde çalışarak destek olur. Bize kolayca ulaşabilmeniz için gerek telefonlarımızdan gerekse web sitemiz üzerinden iletişim imkânı veriyoruz. WhatsApp uygulamamız içinden istediğiniz soruyu sorabilir, destek alabilirsiniz.

Tez Hazırlama Ücretleri Nasıl?

Tez yazan yerler arasında güvenilir olan firmaları bulmak ve destek almak sanıldığı kadar zor değil. Bizim gibi profesyonel hizmet veren işletmelerin sitelerini inceleyerek hızlı bir şekilde tez yazdırma desteği alabilirsiniz.

Öğrencilerin en fazla endişelendikleri konu, tez yazma fiyatları ile ilgilidir. Çünkü öğrencilik bütçesi kısıtlıdır ve kimse harçlığından fazlasını ödemek istemez. Biz de öğrencilerimize destek olmak için en uygun miktarı belirlemeye çalışıyoruz.

Parayla tez yazdırma hizmeti alan öğrencimizin çalışmasının hangi aşamada olduğunu değerlendiriyoruz. Çalışmanın tamamlanması için ne kadar süreye ihtiyaç olduğuna bakıyoruz. Ekstra bir çalışma yapılıp yapılmayacağını önemsiyoruz. Sayfa düzenlemesi, grafikle ilgili bir çalışma bekleniyor mu inceliyoruz. Bu ve benzer faktörlere göre makul miktarlarla öğrencilerimize destek veriyoruz. tez için kaynakça hazırlama

Bu İçeriği Paylaşın:

Benzer Makaleler